Uprawa Zioła Zywokostu Lekarskiego

Zdecydowana większość zioła żywokostu lekarskiego rośnie sobie dziko w naturze ale przecież ze względu na bardzo cenne właściwości tego zioła , często tez się uprawia żywokost .

Zanim jednak wybierzemy miejsce na swoim polu lub swoim ogrodzie gdzie chcemy posadzić żywokost , powinniśmy się bardzo dobrze zastanowić bo pamiętajmy że zioło ma korzenie dochodzące do trzech metrów w głąb gleby .

Przez te niezwykle głębokie korzenie roślina ma zapewne o wiele więcej składników odżywczych i wilgoci które w głębszych warstwach ziemi są w większej ilości bo inne rośliny tak nie docierają . Ale tez trzeba podkreślić że tak głębokie korzenie nie dadzą się tak łatwo wyrwać i sadząc zioło żywokostu w jakimś miejscu w ogrodzie , musimy liczyć się z ich pozostawieniem tam na zawsze .

Żywokost lekarski lubi pełne słońce , ziemię lubi zasobna w azot choć kwasowość gleby jest zupełnie obojętna .Jeśli chodzi o rozmnażanie zioła to nie ma z tym specjalnych problemów a nawet wręcz przeciwnie , oddziela się odrosty korzeniowe niemal o każdej porze roku . Z reguły rozmnażanie rośliny następuje spontanicznie samo. Roślinę z reguły rozsadza się co sześćdziesiąt centymetrów. liście obrywa się latem . korzenie wykopuje jesienią .